Detsembrikuu kisub kiireks ja jõulud on kohe-kohe ukse ees, usinamad on juba kuusegi koju viinud ja ehted otsa riputanud. Akna taga lõõtsub tuul ja päike kipub pilve taha pugema, peatselt langeb maha kohev lumi ja keldrist poevad välja kelgud-suusad-uisud. Aga enne veel, kui liuväli kõik tegutsejad enda sülle haarab, on käes sobiv aeg alustada unistamisega, inspiratsiooni kogumisega ja uute plaanide kavandamisega 2016. aastaks. Meie teeme algust sisekujundustrendide kajastamisega ja esimeses peatükis on fookuses vannitoad.

1.    Erikujulised ja mustrilised põrandaplaadid

Pikki aastaid domineerinud ristküliku- või ruudukujuliste, pigem ühetooniliste ning neutraalsete plaatide kõrval kasvab jõuliselt värviliste ning erikujuliste põrandaplaatide populaarsus. Isikupärane põrand võib olla tõeline magnet vannitoas, mis tõmbab oma värske olemusega pilku ning on mõnusaks võimaluseks elavate, vaheldustikaste interjööride armastajatele.

2. Kivivannid ja –valamud

Mõnusalt siledate ja kaunilt geomeetriliste pindadega kivivannid on juba mitu aastat püsinud kasvutrendis. Kaunis elamus ilusast vannist tasub ära kallima hinna. Kivi on looduse- ja inimesesõbralik materjal ning sobitub laitmatult pea iga interjööriga.

         

           3. Looduslähedus (puit)

Naturaalsest puidust vannitoakapid ja kraanikausialused, samuti muud puitdetailid püüavad pilku ning mõjuvad vannitubades ehedalt ja loomulikult. Paindlik puit lubab nii maalähedast kui ka äärmiselt modernset lähenemist. Kombineerituna looduslikult neutraalsete värvitoonidega jääb tulemus lummav, mõjub keskkonnasõbralikult ja kaunilt.

4. Romantilised elemendid

Nikerdatud elemendid, sh mööblijalad, romantilised valgustid, tapeetide ja ehisraamide kasutamine on jätkuvalt moes vannitubadele erilise, hingestatud atmosfääri loomiseks. Nn country style vannitubade eeliseks on suurepärane klassikaline üldmulje, mis võimaldab luua meeldivat ja aegumatut tulemust.

5. Tumedates toonides interjöör

Valgete kahhelplaatide kõrval on viimastel aastatel jõuliselt kanda kinnitanud ka tumedad toonid. Hämarates vannitubades oskusliku valgusekasutuse puhul on võimalik luua nauditavat spaa-atmosfääri, mis muudab iga vannitoakülastuse harmooniliseks kogemuseks.

6. Kirkad aktsendid

Vannitoa üldmulje muutmiseks piisab sageli mõnest üksikust eredast detailist. Olgu selleks siis käterätikunagi, lill aknalaual või oskuslikult valitud aktsentvärv, mis toob esile mõne üksiku ruumiosa – emotsionaalse muutuse saab esile kutsuda ka nappide, alati kättesaadavate vahenditega.

       7. 50 halli varjundit

Beeži ja valge kõrval on eestlastegi kodudes aina enam populaarsust kogumas halli värvitooni kõikvõimalikud varjundid. Oskusliku halide toonide kombineerimise korral jääb tulemus laitmatult stiilne, puhas ja võimaldab särada erinevatel detailidel. Hall taust on hea võimalus muuta põnev detail tõeliselt silmatorkavaks.
Rohkem värskeid vannitubade ideid leiad aadressilt https://www.pinterest.com/kvekspert/vannituba/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.