1. Värv, mugavus, isikupära

Mäletate veel aega, mil igas elutoas seisis seinalaiune sektsioonkapp ning kõik köögikapid nägid enam-vähem täpselt ühesugused välja  ja vähemalt pooled neist olid hallid? See aeg on pöördumatult möödas. Nüüd on kuum hoopis isikupärane lähenemine, mugavus ja värv. Võid olla uhke, kui sinu köök on selline köök, mida pole mitte kellelgi teisel! Olgu aktsendiks siis omapärased köögikapinupud või hoopis särtsakas tapeet, iga köök väärib oma nägu ning tunnustab tegija eripära. Väikeste muudatustega on võimalik üldmuljet kõvasti muuta.

2. Gaasipliidid

Tundub uskumatu, pärast kõiki neid aastaid keraamilisi- ja induktsioonpliite? Võib-olla. Aga asjatundjad väidavad, et just elav tuli on see, mis aitab söögile tõelise hinge sisse puhuda. Ilusad värvilised kvaliteetsed pliidid valmivad näiteks Itaalias.
Silmailu saab lingilt siit ja siit .

     3. Urbanismi jätkuv võidukäik

Paljad telliskiviseinad, suured klaas- ja puitpinnad, metallist mööbel – jah, ka 2016. aasta ei näe veel selle trendi raugemist. Suurelt ja puhtalt eksponeeritud materjalid annavad suurlinlikku hõngu ning mõnusalt noorusliku üldmulje. Väheste vahenditega – nagu näiteks paari erkrohelise taimega või kolme oranži apelsiniga kausis – löövad sellised köögid tõeliselt särama. Boonus: suuri siledaid pindu on lihtne hooldada.

      4. Mustvalge köök

Ka köögis ei saa me nendest toonidest mööda, vaid ohkame südamest: less is more! Art Decost inspieeritud mustvalge köök võib alguses tunduda harjumatu, aga kui see on juba südamesse jõudnud, on vähe alternatiive, mis suudaksid pakkuda nii palju erinevaid emotsionaalseid lahendusi vähese vaevaga. Oskuslikult valitud aksessuaaride toon – nõud, laualinad, puuviljakausid jms – lööb sellise köögi alati särama, ja mis veelgi olulisem, üldmuljet on läbi aktsentide tooni lihtne muuta. Korrashoiu pool nõuab ehk veidi rohkem vaeva kui neutraalsema köögi puhul, aga kus mujal kui köögis mõjuks laitmatu puhtus nii hästi?

       5. Nutikas ruumikasutus

Vastupidiselt 90.aastatele, kui igaüks ihkas saada suuremat elamist ja pirakamat kööki, kogub juba mitu head aastat aina rohkem populaarsust nutikas elustiil. See tähendab väiksemat elupinda, mille puhul loeb eelkõige nutikas kasutus. Sama põhimõtet on mõistlik rakendada ka köögis, et kasutute nurgataguste asemel oleks võimalik erinevaid asju igale poole paigutada. Tühi ruum kapi all – aga miks mitte hoopis madal sahtel? Kööginurga “pime” tühi kapiala – aga miks mitte hoopis väljakäiv riiulisüsteem? Kitsas riba integreeritud külmiku ja seina vahel – ehk hoopis väljatõmmatav käterätikunagi? Iga ruum mahutab uskumatult palju, kui kõik korralikult läbi mõelda. Kuidas oleks veel multifunktsionaalsusega? Nii võib ühes ruumis korraga olla koguni mitu ruumi.

      6. Roosa kuld ja vaskdetailid

Armastus roosa kulla vastu on erinevates eluvaldkondades juba pikka aega vaikselt sisse imbunud. Nüüd tundub, et see roosa unelm hakkab saavutama uut positsiooni. Kaunis vask on uuesti avastatud vana, särav nõu mõjub ühtaegu mõnusalt traditsiooniliselt ja vahvalt värskelt. Vasknõude kasutusvõimalused on peaaegu ammendamatud, raske on leida kööki, kus neil poleks sobivat kohta.

           7. Sisseehitatud raamaturiiul

Kes ei teaks kedagi, kes on tulihingeline kokaraamatute fänn! Kokablogide pealetungist hoolimata ei ole armastus kokaraamatute vastu veel kuhugi kadunud. Otse vastupidi – jõulude eel võib kõikjal taas kohata kauneid ja asjalikke, lennukaid ja üllatuslikke retseptikogumikke. Kus mujal, kui mitte köögis pole just nende jaoks parim koht? Mitte kapiukse taha peidetuna, vaid kenasti säravana riiulis. Ilus raamaturiiul on juba iseenesest vahva värviline aktsent, mis paneb ka kõige tagasihoidlikuma köögi mõnusalt särama.

Veel rohkem köögiideid leiad meie Pinterestist. Mõnusat nautimist!

Suurepärase köögi Karimuselt saad nüüd meie kliendina 15% soodsamalt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.