Põnev ajalugu

Mõigu küla on mainitud juba Taani hindamisraamatus, mis koostati 1219. aastal toimunud Põhja-Eesti rahvastiku ristimise ajal. Tolleaegne küla asus aga hoopis praeguse Järveküla kohal. See küla oli keskajal Toompea piimamõisaks ja läks 1652. aastast Tallinna toomkiriku omandusse. Aastatel 1669-1683 rajati sinna Mõigu mõis. Mõisa omanikeks olid 19. sajandi lõpuni Jaani seek ja Tallinna toomhospidal.
Tartu maantee ääres, kus hargnevad 1930. aastatel rajatud uus Tartu maantee ja järvega paralleelselt kulgev Vana-Tartu maantee, asub piirkond, mida nimetati Pühamäeks. See kohanimi lubab eelada siin kunagise hiie olemasolu. Endise Pühapao oja asemele kaevati 1928. aastal juurdevoolukanal, mis tuleb Pirita jõest. Selle kanali järgi on nime saanud Kanali tee. 2011. aastal nimetati Pühamäe ja Tartu maantee vahel paiknevat veekogu Pühamäe järveks.
Mõigu Tallinna-poolset osa hakati hoonestama 1950. aastail ja Mõigu asumi maad liideti Tallinnaga 1958. aastal. Osa endisest Mõigu asundusest on praegu Peetri aleviku koosseisus.

Vaikne pesa linnapiiril

Mõigu asukoht, mis jääb tähelepanematule silmale märkamatuks, paikneb mõnusalt Ülemiste keskuse külje all. Tartu maanteest eraldab siinset eluala sein, mis tagab selle, et mitmerealise sõidutee müra ei paikne vaiksele elurajoonile ligi. Samas annab logistiliselt suurepärane asukoht Mõigu elanikele eelise jõuda kesklinna vaid paari minutiga. Mõigu asum kuulub Tallinna kesklinna alla.
Siinses piirkonnas paiknevad valdavalt eramajad, mis tagavad selle eluala vaikse ja rahuliku õhkkonna. Lennujaama piisav kaugus ja suund Mõigu suhtes tagab selle, et lendudega suuremat lisamüra ei kaasne. Turvalistel valgustatud tänavatel liiklevad peamiselt omad inimesed, võõrad naljalt Mõigusse ei satu.
Ometi on kõik eluks vajalik siinsetele elanikele väga mugavalt käeulatuses. Mõigu Selver paikneb kohe siinsamas, teisel pool teed, ning suur Ülemiste keskus vaid 2,7 km kaugusel – just parajal kaugusel väikeseks jalgrattasõiduks.

Lüli tänava uusarendus

Kinnisvaraeksperdil on hea meel pakkuda siinses piirkonnas võimalust soetada endale suurepärane korter. Lüli tupiktänavas paikneva uusarenduse näol on  tegu unikaalse ehitusobjektiga. Põnevad planeeringud, mis teevad iga korteri selle maja 12 korteri hulgas täiesti ainulaadseks, annavad ideerikastele omanikele suurepärased võimalused luua täiesti omanäoline kodu. Avaratel terrassidel saab pidada täiuslikku õhtusööki värskes õhus, suletud hoov on selle maja lastele mõnusaks turvaliseks mänguväljakuks.

Rohkem infot leiad siit

Müük:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.