Soovid teada, kuidas kujundada oma elutuba? Kinnisvaraekspert vaatas järele, mis toimub moodsas trendimaailmas.

IN

  1. Art Deco

Sinu lemmiksari on “Poirot” ja lemmikraamat “Suur Gatsby”? Uuel aastal tunned ennast sõiduvees, sest glamuurne Art Deco stiil teeb praegu tõelist comeback’i.

Sümmeetria, geomeetrilised mustrid, kuld ja must on uuel aastal Su elutoa sõbrad. Positiivne: efektne tapeet muudab terve toa üldmuljet, suurepärane efekt on saavutatav väheste, kuid oskuslikult valitud vahenditega.

  1. Lillemotiivid

Nagu ka romantilistes magamistubades ja vannitubades, on lillemotiivid elutubades kuumad. Oluline on mitte liiga palju lilli kokku kuhjata: ilus efektne tugitool on mõnus koht istumiseks ning kaunistab ruumi oma eripärase hingega.

  1.   Roosa ja sinine

Mitu aastat kestnud piparmündiroheliselt hulluselt võtavad teatepulga üle mahe tumesinine ja kõikvõimalike roosade toonide palett, alates virsiku – ja korallroosast kuni lõheroosani välja. Minimalistliku toon-toonis interjööri kõrval on oma ausa koha välja võidelnud lopsakas ja kirev, tasakaalustatud külluslik värvipalett. Isegi Pantone on uueks aastaks välja kuulutanud tervelt 2 värvi – Rose Quartz & Serenity – õnneks roosa ja sinise vahel valima ei pea, võib võtta mõlemad!

  1. Mustvalge

Ka elutubades on must ja valge saanud endale uue ja jõulise elu. Vahva efekt, nagu oleks keegi värvid maha keeranud, on hetkel sisekujunduses tõeliselt teedrajav. Tuleb ainult meeles pidada, et mõõduhoidmise printsiip kehtib ka siin ja killuke säravat värvi ei tee kunagi halba.

  1. Loodus ronib tuppa

See on trend, mis juba mõned head aastad jõudu kogub, aga nüüd on see jõudnud tõeliste saavutusteni. Supersuured aknad on paisunud terveteks klaasseinteks ning kasvuhoone on kolinud minivormis aknalauale, sisekujunduses kasutatakse looduslikke materjale ja taimi hoopis üllatuslikul moel. Ülisuur aken nõuab head vaadet ja väsimatut aknapesijat, vohav taimesein nõuab ekspertoskustega hooldajat. Elutuppa ulatuv loodus on hetkel sellegipoolest trend, mis on hetkel ülikuum.

 

OUT

 

  1. Naha, puu ja kivi imitatsioonid, loomasarved ja pargitud nahad.

Mõni aeg tagasi õitsenud talumajalikult raskepärane trend on tänaseks täielikult kustunud. Eriti out on selliste elementide kasutamine ruumides, kus puudub kokkupuutepunkt ürgsega: tavalistes eramutes, uutes korterites. Samuti on hiljem raske eemaldada materjale, mida paigaldamisel kasutatakse liimise tehnikat (imitatsioonid). Pärisnahk võib olla mõnus katsuda, aga tänapäevane loodussäästlik mõtteviis tõstab esikohale loomade heaolu. Päriskivi ja pärispuit on lihtsalt hoopis midagi muud kui nende mulaažid.

  1. Tapeet kolmes või enamas seinas.

Tapeet on suurepärane ruumi siduja ja hubasuse looja, aga ta võib väiksema ruumi ka lihtsalt lämmatada, kui ta kiikab vastu iga seina pealt. Maitsekus ja aktsendid on need, mis annavad ruumile tegeliku iseloomu!

  1. Liiga palju LED valgusteid

Mõni aeg tagasi olid LED valgustid väike revolutsioon ja nii kasutati neid mõnuga igal pool. Interjöörides tasub nendega siiski ettevaatlik olla, sest suurel hulgal külma valgust võib luua hoopis vastupidise, kõleda efekti.

Veel rohkem häid ideid leiad nagu ikka meie Pinteresti kontolt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.