Tartu vanalinna, vaiksele ja kenale Lutsu tänavale Tartu Mänguasjamuuseumi lähedale kerkib uhiuus kolmekorruseline hoone.

Projekteeritud maja on nüüdisaegse arhitektuuriga, kuid haakub oma olemuselt Lutsu tänava miljööga. Hoone kavandamise aluseks on arhitektuurivõistlusel žürii poolt väljavalitud võistlustöö ning hoone autoriteks on arhitektid Margit Mutso ja Kristel Jaanus firmast OÜ  Arhitektuuribüroo Eek & Mutso. Enamus valmivatest korteritest on 1-2 toalised ning osa neist paikneb läbi kahe korruse. Asukoht ülikoolide lähedal, samuti Toomemäe pargi, botaanikaaia ning kohvikute – restoranide lähedus teeb selle elupaiga ideaalseks nii tudengitele kui ka teistele aktiivse eluviisiga inimestele, kes hindavad kõrgelt külluslikke vaba aja veetmise võimalusi.

LUTSU_5

Lutsu tänava poolt on hoone visuaalselt kahekorruseline, katusekorrus on valgustatud katuse-akendega. Maja akende rütmi ja suuruse kavandamisel on jälgitud vanalinnale ja ka kinnistul kunagi paiknenud majale omast avade rütmi ja suurust. Hoovi pool on hoone tajutavalt kolmekorruseline, aknajaotus ja väljaulatuvad rõdud on veidi mängulisemad kui tänavafassaadi elemendid. Esimese korruse akendele on ette nähtud ribilised puidust aknaluugid, mida saab sulgeda vastavalt vajadusele. Majale on otsitud asukohale omast, kuid siiski nüüdisaegset materjalilahendust. Katusematerjaliks on valitud lame punane katusekivi, mis haakub oma struktuurilt ja toonilt muuseumi ja paljude teiste Lutsu tänava hoonete katustega.

LUTSU_2

“Uue hoone kerkimine Tartu vanalinnas on üsna ebatavaline sündmus ning on suur rõõm olla selle protsessiga kaasas,” lisab Kinnisvaraekspert OÜ Tartu osakonna juht Martin Viiask. “Huvi uute korterite vastu on olnud ootuspäraselt suur, kuid praegu veel on huvilistel hea võimalus soetada endale elustiiliga suurepäraselt haakuv korter Tartu võimalusterohkes ja kaunis vanalinnas.”
Rohkem infot leiad siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.