Pärnu linnapea Romek Kosenkranius asetas nurgakivi Lille 55 kortermajale, mis hakkab kodu pakkuma 57 perele. Nii suurt korterelamut pole Pärnusse ehitatud juba kümme aastat. 

“Viimati kerkis nii massiivne kortermaja 2005. aastal Papiniidu rajooni. See on märk sellest, et meie kinnisvaraturg kosub,” teatas linnapea ja lisas lootusrikkalt, et aastaid pärast majanduskriisi on turul taas arengut näha.

Kosenkranius tõdes, et on alati mõelnud, millal kerkivad Ehitajate tee lähedusse uued majad, sest siiani ilmestasid rajooni pigem hruštšovkad. “See on mõnus rahulik kant, kus töökohad on lähedal.”

Kinnisvarabüroo Kinnisvaraekspert maakleriteenuse juht Janno Peterson tõi välja, et see pole ainult ühe hoone nurgakivi, vaid kogu kvartali oma. “Siin rajoonis on 20 000 ruutmeetrit vaba maad, mida arendada,” ütles ta.

Peterson tõi välja, et Lille 55 korteritele otsiti omanikke jaanipäevast oktoobrini. Selle ajaga müüdi juba pool elamispindadest.

Betooni valatud ajakapslisse paigutati tänane Pärnu Postimees, euromündid, ühe tulevase elaniku juuksekumm ja juuresolijate visiitkaardid.

Maja peaks valmima 2017 aasta septembris.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.