Kinnisvaraekspert äripindade maakleri Meelis Tammer sõnul on viimastel aastatel on ärikinnisvaraturul suurt populaarsust kogunud stock-office tüüpi ärikinnisvara, millised lahendused jõudnud ka nüüd Pärnusse.

Stock-office tüüpi ärikinnisvara on kompaktne lahendus, mis koondab endas nö ühe katuse all väiksemaid laopindu, kontoriruume ja tootmis- ning kaubanduspindasid. Eriti mugavad on sellised pinnad just väikeettevõtjate ja -tootjate jaoks, keda ka Pärnu palju on. Stock-office kontorid on populaarsed ka e-poodnike seas, kes vajavad koos laoruumi ja esindussalongi. Samuti on ettevõtteid, kes büroopinda ei vaja, kuid otsivad miniladusid, mis oleksid hea ligipääsetavusega. Minilaod on Pärnu jaoks pigem uus teema, neid pole Pärnusse varem tehtud, kuigi nende vastu on huvi tundnud aastaid juba nii ettevõtjad kui ka tavainimesed, kellel kodus suurem hoiustamisruum puudub.

Pärnu uusimad stock-office´id rajatakse Ehitajate tee Äriparki ETEE. 2022. aasta lõpus valmivas Savi 5/2 ärihoones on küll enamik ruumidest omale üürnikud leidnud, kuid kui huvi on olemas, siis tasub endast teada anda, sest lähiajal alustatakse ka järgmise kontor-ladu-esindus tüüpi hoone arendamisega. Samuti plaanitakse Ehitajate tee Äriparki ehitada minilaod. Sarnaseid lahendusi on tulemas veel Loode-Pärnu tööstusalale ja Papiniidu ettevõtluspiirkonda.

Arvestades üha kallinevaid ülalpidamiskulusid ja energiahindu, siis on paljud ettevõtjad hakanud oma üürilepinguid ja pinnakasutust kriitiliselt üle vaatama. Kui ärikinnisvaraturule tekib juurde energiasäästlikumaid ja kaasaegsemaid lahendusi, siis on tekkimas olukord, kus vanemate pindade hinnaeelis hakkab alla jääma uuele kvaliteedile. Seda ka siis, kui uue äripinna ruutmeetri üür on  kõrgem, sest kõrvalkulude vähenemine ja väiksemad korrashoiukulud teevad selle vahe kiirelt tasa. Kinnisvaraeksperdi kogemus näitab, et ka kohalikult kinnisvaraturul eelistatakse järjest rohkem just kaasaegseid äripindu. Kuigi sellise ärikinnisvara arendamine on turu väiksusest tingituna olnud palju tagasihoidlikum, kui Tallinnas või Tartus, on viimastel aastatel aktiviseerunud tunduvalt investeeringud ka sellesse kinnisvarasektorisse.

Kui soovid teada enne teisi, milliseid äripindu ja laoruume Pärnus lähiajal on pakkumisele tulemas, siis võta meiega ühendust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.