Vaadates Pärnu üürikinnisvara turgu, siis on tekkinud üürikorterite põud, mis suureneb iga päevaga. Kui turule tuleb mõni vaba korter, siis tekib sellele järjekord tundide ja isegi minutitega. Oma osa on siin ka selles, et paljud üürileandjad muutsid Covid kriisi valguses oma üüripoliitikat või müüsid korterid arvestades nii osalist ebakindlust turul kui kinnisvara hinnatõusu. See on viinud olukorrani, kus hetkel Pärnus üürikorterit otsivatel inimestel tuleb leppida kas kõrgema hinna, väiksema tubade arvu või kaugema asukohaga, ütleb Kristel Saat, Kinnisvaraeksperdi kutseline maakler.

Viimase paari kuuga on Pärnu üürikorterite hinnad kerkinud ligikaudu 30%. Kui varasemalt sai Pärnus 2-toalise korteri üürida keskmiselt  250-300 euroga, siis nüüd tuleb selle eest välja käia 400 eurot. 3-toalise korteri eest küsitakse kesklinnas ja rannarajoonis kohati juba kuni  750 eurot ja ka nende hindade juures on soovijaid rohkem kui pakkujaid.

Arusaadavatel põhjustel on üks hulk inimesi, kes täna Pärnu üüriturul kortereid otsivad, ukrainlased. Tihti tullakse siia koos perede ja suguvõsadega, mis tähendab, et vajatakse suuremaid kortereid, samas ollakse valmis leppima ka väiksemate ruutmeetritega. Kinnisvaraeksperdi kogemusest võime öelda, et korteri üürile andmist ukrainlastele ei tasu karta, sest vähemasti meie poole pöördunud Ukraina inimesed on kõik ettevõtlikud ja hakkajad ning paljudel neist on ka juba töökohad olemas. Seega on mure nende maksevõimekuse pärast sageli asjata. Sellegipoolest oleme sõjapõgenikele enda poolt proovinud vastu tulla näiteks maakleritasude osas.

Samal ajal on oluline meeles pidada, et üürikortereid ei otsi sugugi mitte ainult ukrainlased, vaid ka kohalikud inimesed, kes ühel või teisel põhjusel ei soovi omale isiklikku eluaset osta ning suvekülalised. Kuna Pärnu üürikorterite nõudlus on hetkel selgelt suurem kui pakkumine, siis vaadatakse aktiivsemalt ringi ka Pärnu lähiasulates, näiteks otsitakse üürikortereid Saugas, Audrus ja Paikusel.

Kinnisvaraeksperdi poole pöördub iga päev keegi, kes soovib korterit üürida ja meil on tekkinud ootelist, kellele vabu üürikortereid pakkuda. Seega kui mõlgutad mõtteid oma kinnisvara üürile andmisest, siis võta meiega julgelt ühendust, sest suure tõenäosusega saame kohe vastu pakkuda mõne sobiva korteriotsija. Korteriomanikule pakume tasuta konsultatsiooni korteri hinna ja üürile andmise tingimuste osas, üürniku taustakontrolli, üürilepingu koostamist ja korteri üleandmise korraldamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.