Pärnu kesklinnas Pika tänava ääres tühjana seisev krunt, kus kunagi asus niinimetatud raudteemaja ehk puidust juugendvilla, mis põles ja paar aastat tagasi lammutati, on saanud uue hinnasildi.

Hoone omanik on ligi poole miljoniga müügis olnud kinnistu hinda pea viiendiku võrra alla lasknud ja küsib nüüd selle eest veidi alla 400 000 euro.

Kinnistu müüki vahendava DTZ Kinnisvaraeksperdi Pärnu kontori maaklerteenuse juhi Janno Petersoni sõnutsi on Pärnu linnasüdames asuva 2300 m² Pikk 16 kinnistu kohta ääri-veeri uuritud, kuid kosilast pole see veel leidnud.
„Tavapäraselt on selliste tehingute puhul uuel omanikul valmis äriplaan, mis peab end ära tasuma,“ ütles Peterson, kelle jutu järgi on niisugused objektid tavaliselt müügis aasta või paar, vahel kauemgi.

„Pikk 16 kinnistu uuel omanikul tuleb arvestada planeeringus sellega, et hoone arhitektuuris peab muinsuskaitsenõuete kohaselt taastama osaliselt maja kunagise ilme ja see teeb ehituse kallimaks kui mõne muu samasuguse objekti puhul,“ märkis maakler.

Samal ajal on kinnistu Petersoni sõnade järgi väga atraktiivses kohas, sest naabrusesse peaksid peagi kerkima Rimi äri- ja eluhoone, riigimaja, ühistranspordikeskuse hoone. Samuti kavandatakse Aia tänava läbimurde ehitamist, mis loob piirkonnas uusi juurdepääse ja liikumissuundi. Uue kasutuse peab saama politseimaja kinnistugi. Peale selle asuvad lähiümbruses kaubanduskeskused Port Artur 2, Port Artur 1, Pärnu Keskus ja hotell Pärnu.

Kehtiva detailplaneeringu järgi on kinnistul maapealset brutoehitusõigust üle 4500 m². Hoonestustingimused näevad ette kinnistu hoonestamise ärihoone ja korterelamuga. Lubatud hoonestuskõrgus on 15 m ja ehitada saab kuni neli korrust. Hoone arhitektuuris tuleb taastada ka kunagise hoonestuse, raudteevalitsuse villa maht, sidudes selle sobivalt ajakohase arhitektuuriga. Parkimise võib kinnistul korraldada poolmaa-aluses parklas või ühekorruselises maapealses mahus katusel. Kinnistu detailplaneeringu järgsed maakasutused on kaubandus-, toitlustus- ja teenindushoone maa, kontori- ja büroohoone maa ja korterelamumaa.

Olemasoleva hoonestuse mahulise lahenduse analüüsi ja senise äriplaani põhjal võiksid kinnistul paikneda korterid ja hotell, äri- ja teeninduspinnad, toitlustusasutus, üldkasutatavad ruumid ja parkla.

Avaldatud 03.09.2015 Pärnu Postimees

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.