view_02-06C_uus 3D väljast“Lähiajal oma kodu ehitamise mõtte korral on soodne soetada linnalähedane elamukrunt paari aasta jooksul, mil kinnistuid müüakse eelmise kinnisvarabuumi ajal arendatud elurajoonidesse,” tõdevad Kinnisvaraekspert Pärnu maaklerid, kellega vestles Postimehe ajakirjanik Silja Joon.

“Kui need ammenduvad ja hakatakse uusi piirkondi arendama, on ühenduste ja teede rajamine juba mitu korda kallim, kui oli kümme aastat tagasi,” rõhutas Janno Peterson Kinnisvaraekspert Pärnust. Need on kõik sellised arendused, millega tehti algust eelmise kinnisvarabuumi ajal, rääkisid Audru ja Sauga vallas krunte müüvad maaklerid Janno Peterson ja Arne Pent. Tegemist on arendustega, mis on läinud uute investorite kätte või on senised omanikud teinud järgmisi investeeringuid ja maatükid nüüd müüki pannud.

Linnalähedaste kruntide vastu tundsid varasematel aastatel huvi põhiliselt need, kel mõte sinna oma kodu rajada, kas plaaniga ise maja ehitada või lasta ehitada. Sel aastal on maaklerid täheldanud väikearendajate-ehitusettevõtjate huvi tõusu. Sellised väikesed ehitusettevõtted ehitavadki korraga paar objekti ja panevad müüki valmis maja. “Mõistagi saavad need, kel omal oskust ja jõudu, endale praegu väga hea hinnaga maja ehitada,” lisas Pent. Maaklerid tõid näiteks Sauga valla Puti elamurajooni, mis eelmise ehitusbuumi ajal valmis. Puti arenduses on 65 kinnistut, millest suurem osa oli müümata. Arenduse omanik majandussurutise ajal pankrotti ei läinud, vaid alustas uuesti kommunikatsioonide ja tänavavalgustitega kruntide müüki 2014. aastal. Teed on olemas, ent mitte asfaldi all. Nüüdseks on pea kõik müüki pandud 40 kinnistut müüdud, viimane maatükk on veel järel. Suur ostuhuvi on võimaldanud head hinda: elamukrunte müüdi hinnaga 4500 kuni 12 000 eurot.

Pendi sõnade kohaselt olid ostjad põhiliselt noorpaarid ja lastega pered, kus pereisa töötab välismaal. Ostuargumentidena on odavuse kõrval nimetatud linna lähedust, kooli ja koolibussi olemasolu ja võimalust luua oma väike kogukond.

Näiteks Valgeranna tee naabruses asuvas Valgekodu arenduses on aastaga müüdud juba 36 krunti. Nii krundid kui ka täislahendused koos moodsa majaga on saadaval Lõviküla elamurajoonis (pildil).

Rohkem infot saad meie maakleritelt:

Janno Peterson, tel 505 8832, janno.peterson@kinnisvaraekspert.ee
Arne Pent, tel 529 3739, arne.pent@kinnisvaraekspert.ee

Loe pikemalt Pärnu Postimehest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.