Koos kevade tulekuga on elavnenud ka maamajade ja suvilate turg. Inimesed unistavad oma isiklikust maalapist, seepärast võiks just praegu olla sobiv aeg nii suvila ostmiseks kui ka müügiks, sest soojade ilmade saabudes võib ka veidikene kõpitsemist vajav maja kiiresti ostja leida, ütleb Leeno Andreson, Kinnisvaraekspert Pärnu maakler.

Suvila ostmise juures on sageli kõige määravam selle asukoht. Kõige paremini lähevad müügiks Pärnust 30 kilomeetri raadiuses asuvad kinnistud ja suvilad. Teine asi, mis huvilisi ligi tõmbab, on mere lähedus. Pärnu mõistes tähendab see, et kõige magusamad suvilakrundid asuvad kaardi pealt vaadates Iklast kuni Lindi ja Virtsuni välja. Jätkuvalt on populaarsed vanad suvilapiirkonnad nagu Tammiste, Audru, Eametsa, Kilksama. Järjest rohkem maju neis piirkondades on ka ümber ehitatud aastaringselt elatavaks.

Maakodu omamine on saanud uuesti populaarseks just viimastel aastatel koroonakriisist lähtuvalt, mis on võimaldanud inimestel oma tööelu senisest paindlikumalt korraldada. 2022. aastal lisandus siia võrrandisse veel hindade kasv ja üldine defitsiit kinnisvaraturul, mis on pannud paljud pered otsima ka alalist eluaset linnast väljas. Samuti soovitakse järjest rohkem omada isiklikku aiamaad. Oma aia maasikad ja õunad maitsevad ju alati magusamalt, lisaks saab need kätte soodsamalt.

Koos üldise hindade kallinemisega on 1,5-2 korda kasvanud ka suvilate ja maamajade hinnad. Näiteks suvila, mille hind oli veel paar aastat tagasi 40 000, võib täna minna müügiks 80 000 euroga. Aastaringseks elamiseks ümberehitatud korralikuma maamaja eest võidakse aga varasema 100 000 euro kandis hinna asemel küsida täna juba üle 150 – 200 000 eurot.

Kuigi eelkõige otsitakse maakodu mõnda looduskaunisse kohta, ütleb Kinnisvaraeksperdi kogemus, et hea pakkumise eest ollakse valmis hetkel kõikjal õiglast hinda maksma. Müügihuvilistel on praegu parim aeg suvilaid-maamaju müüki anda, ostuhuvilisi meil jätkub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.