https://2.bp.blogspot.com/-GyxnH4HxlTo/Vv5DTH5GcII/AAAAAAAAAcE/gNuUSPzxX9YL4K5H9KHBpPddqDet41WrA/s1600/Arina%2BS%25C3%25BCld.jpgKinnisvaraeksperdi Tallinna eluruumide osakonna värskeim liige, eluruumide maakler Arina Süld on sõbralik ja põnev inimene, kes on elanud Balil ja tegeleb teiste hobide kõrval ka väga huvitava alaga – laste joogaga.

Tee isiklikust kogemusest profiks

Arina: “Minu kõige esimene kinnisvaraalane kogemus oli selline, et kui hakkasin oma mehega kokku kolima, juhtusin just mina olema see, kes üürikorteri asjus läbirääkimisi pidama läks. Endalegi üllatuseks sain erakordselt huvitava kogemuse osaliseks ja kuidagi jäi sealt see emotsioon ka hinge.
Mäletan, et mõtlesin: mina suudaksin maaklerina paremat tööd teha, kui see inimene, kes tookord tehingut vahendas… Ja kaua selle mõtte teostumiseni ei läinudki, sest oma esimese müügi tegin juba 2005. aastal. Tollal oli huvitav aeg, buum lähenes ning korteri hinda tuli pidevalt tõsta. Ometi juhtus selle korteriga väike äpardus, et täpselt kokkulepitud notariajale eelnenud päeval toimus korteris ülemiste naabrite tõttu veeuputus, ning korteri viimistlus sai kannatada. Ostja oli ehmunud, kuid õnneks suutsime teda veenda, et suudame nädala ajaga vead likvideerida. Tegelikult saigi uus viimistlus veel parem kui eelmine ja täpselt nädala pärast see tehing ka toimus.”

Kuulamise ja rääkimise kunst

Arina: “Minu jaoks on tõeliselt põnev see teadmine, et inimesed on väga erinevad, hindavad hoopis erinevaid asju ja seetõttu on vaja alati ostjat hästi kuulata. Ma austan inimeste arvamusi ja püüan alati leida parimad lahendused. Mulle sobib suhtlemine, olen avameelne ja siiras inimene ning kui kuskil on tekkinud konflikt, soovin ma seda arutada, mitte maha vaikida. Ma ei peida kunagi fakte ostja eest, vaid selgitan olukordi põhjalikult. Pean oluliseks seda, et iga inimesega taas kohtudes oleks mul alati hea talle otsa vaadata.”

Üllatavaid kokkupuuteid kinnisvaraga

Arina: “Lisaks juba mainitud veeuputusele olen elus veel ühe korra veeuputusega kokku puutunud. Kunagi oma koju köögimööblit paigaldades selgus, et olemasolevad arhitektuurijoonised olid valed ning jooniste järgi seina puuritud auk läks hoopis otse veetorusse. Sellest tuli paras tohuvabohu! Igatahes sain eluks ajaks väga meeldejääva õppetunni ning hindan nüüd igasuguseid lähtematerjale palju karmima silmaga ja teen rohkem eeltööd, et vältida sarnaseid vigu. Olles elanud 4 aastat Balil, tahaksin siiski mainida, et meil siin Eestis on ka väiksema sissetulekuga inimestel palju rohkem mugavusi! Inimestel on keskmiselt oluliselt suuremad korterid ning nii suurt elatustaseme erisust, nagu seal, siin ei ole. Balil on praegu tohutu kinnisvarabuum, kogu vaba pind ehitatakse täis, inimeste arv kasvab metsiku kiirusega. Kahjuks kasvab seal kiirelt ka keskkonna saastatus.”

Austus loodusläheduse vastu

Arina hindab kõrgelt looduslähedust ja meelesiirust. Kümme aastat on Arina töötanud treenerina, andes nii aeroobika-, fitness-, pilatese- kui ka joogatreeninguid. Tänaseks on ta end peamiselt pühendanud joogale ning töötab Reval Spordis.

Arina: “Tänu oma 4-aastasele tütrele olen hakanud tegelema ka laste joogaga. See on väga huvitav väljakutse, sest laste puhul käib kõik läbi mängu. Lapsi tuleb läbi põnevuse ja rõõmu kaasa haarata, et igaüks neist tunneks huvi toimuva vastu. Läbi mängu saab lapsi sujuvalt juhtida teadlikkuse juurde, läbi muinasjuttude saab neile uusi teadmisi õpetada. Iga tunni lõpus on eraldi keskendumise hetked. Väga tore on näha, kuidas laps areneb, samuti saada positiivset tagasisidet vanematelt.”

Arinaga saab ühendust võtta meili teel arina.suld@kinnisvaraekspert.ee või telefonil 5556 7899

Arinaga vestles Hele-Riin Moon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.