15.09.2022

Ajaloolisesse mõisatalli sisse seatud muinasjutuline kodu

Kui oled alati unistanud erilisest kodust veekogu ääres, siis Taalis on tulnud mĂĽĂĽki Pärnu jõe kõrgel kaldapealsel asuvad kuulsa Staelenhofi mõisa endised abihooned – tall-tõllakuur, kiviait ja laut. Loe lähemalt: https://moodnekodu.delfi.ee/artikkel/120066844/fotod-ajaloolisesse-moisatalli-sisse-seatud-muinasjutuline-kodu?fbclid=IwAR1fPGF3dSUXkACKmuliyOLHr6eweDBYyqrys-YFapxWE3ENUQHOtnbulfo

07.06.2022

Kuidas tagada parim koostöö maakleriga?

Et kinnisvaramaakleriga kulgeks koostöö ladusalt, tuleb kohe alguses paika panna selge eesmärk ja ĂĽhine tegevuskava. Selle juures ei tohi ära unustada omavahelist infovahetust ja suhtlemist, ĂĽtleb Piret Reinsalu, Kinnisvaraekspert Pärnu maakler. Maakleri palkamisel on kinnisvaraomaniku soov jõuda oma korteri, maja või maatĂĽkiga eduka ja pingevaba tehinguni. Soovitud mĂĽĂĽgihind on vaid ĂĽks osa sellest. Et maakler … Continue reading “Kuidas tagada parim koostöö maakleriga?”

24.05.2022

Mida tuleb teada varjatud puudustest

Varjatud puudused on teema, mis võib põhjustada peavalu ja probleeme nii kinnisvara ostjale kui ka mĂĽĂĽjale. Et hilisemaid vaidluseid vältida, on mõistlik kinnisvara mĂĽĂĽmisel appi paluda kas pädev maakler, ehitusekspert või jurist, kes aitab vajalikud kokkulepped kirja panna, soovitab Kersti Meister, Kinnisvaraeksperdi Pärnu maakler. Korduvalt on tulnud ette juhuseid, kus klient on ostnud kinnisvara ja … Continue reading “Mida tuleb teada varjatud puudustest”

10.05.2022

Stock-office on jõudnud Pärnusse

Kinnisvaraekspert äripindade maakleri Meelis Tammer sõnul on viimastel aastatel on ärikinnisvaraturul suurt populaarsust kogunud stock-office tĂĽĂĽpi ärikinnisvara, millised lahendused jõudnud ka nĂĽĂĽd Pärnusse. Stock-office tĂĽĂĽpi ärikinnisvara on kompaktne lahendus, mis koondab endas nö ĂĽhe katuse all väiksemaid laopindu, kontoriruume ja tootmis- ning kaubanduspindasid. Eriti mugavad on sellised pinnad just väikeettevõtjate ja -tootjate jaoks, keda ka … Continue reading “Stock-office on jõudnud Pärnusse”

19.04.2022

Kevad on parim aeg suvila ostmiseks ja mĂĽĂĽgiks

Koos kevade tulekuga on elavnenud ka maamajade ja suvilate turg. Inimesed unistavad oma isiklikust maalapist, seepärast võiks just praegu olla sobiv aeg nii suvila ostmiseks kui ka mĂĽĂĽgiks, sest soojade ilmade saabudes võib ka veidikene kõpitsemist vajav maja kiiresti ostja leida, ĂĽtleb Leeno Andreson, Kinnisvaraekspert Pärnu maakler. Suvila ostmise juures on sageli kõige määravam selle … Continue reading “Kevad on parim aeg suvila ostmiseks ja mĂĽĂĽgiks”

05.04.2022

Pärnu üürikorteritele on suur nõudlus

Vaadates Pärnu ĂĽĂĽrikinnisvara turgu, siis on tekkinud ĂĽĂĽrikorterite põud, mis suureneb iga päevaga. Kui turule tuleb mõni vaba korter, siis tekib sellele järjekord tundide ja isegi minutitega. Oma osa on siin ka selles, et paljud ĂĽĂĽrileandjad muutsid Covid kriisi valguses oma ĂĽĂĽripoliitikat või mĂĽĂĽsid korterid arvestades nii osalist ebakindlust turul kui kinnisvara hinnatõusu. See on … Continue reading “Pärnu ĂĽĂĽrikorteritele on suur nõudlus”

23.03.2022

Millist mõju on kinnisvaraturule avaldanud viimased 25 päeva?

Millist mõju on kinnisvaraturule avaldanud viimased 25 päeva? Eelmine kriis ei saanud veel vaibuda, kui juba kerkis ĂĽles uus maailma raputav olukord seoses sõjategevusega Ukrainas. Kallinevad kaubad ja ebakindlus sunnivad kĂĽsima, mis saab lähiajal kinnisvarahindadest ja kas oma kodu ostmine võib muutuda tulevikus keerulisemaks. Pärnu Kinnisvaraeksperdi juhataja Peeter Priski sõnul on veel liiga vara, et … Continue reading “Millist mõju on kinnisvaraturule avaldanud viimased 25 päeva?”

03.11.2021

Algas Lina 18a korterite avalik mĂĽĂĽk

Uus Lina tn 18a kortermaja tuleb kolmekorruseline ehituslikult sarnane 2020. a valminud Lina tn 18b kortermajale. Majja tuleb 21 1-4toalist rõdu või terrassiga korterit, lisaks on majas panipaigad ja eraldi jalgrattaruum. Suurematel korteritel on sauna ehitamise võimalus. Maja energiaklass on A. Lina tn 18a ehituskrundil on tänaseks alustatud ettevalmistustöödega. Maja ehitamise algus on planeeritud 2020. … Continue reading “Algas Lina 18a korterite avalik mĂĽĂĽk”

17.06.2021

Niidupargi elurajoon – uus kodu sulle ja sinu perele!

Peagi läheb käima uue Niidupargi elurajooni ehitus. 6 kortermajast koosnev terviklik elukeskkond on plaanis välja arendada lähiaastatega, ehitustööd algavad juba sel aastal. Esimesed majad valmivad 2022. a. Niidupargi elurajooni puhul on tegemist ĂĽhe suurima tervikliku uusarendusega Pärnu linnas, mis viimastel aastatel ette on võetud. Niidupargisse on oodatud lastega pered, aga ka kõik need, kes väärtustavad … Continue reading “Niidupargi elurajoon – uus kodu sulle ja sinu perele!”