ID 139373
kinnisvaraekspert.ee/objektid/139373
Üldpind 1573 m2
Krunt 12848 m2
Omandivorm korteriomand
Korruseid 2
Hoone materjal kivi
Katastritunnus: 15904:003:0344
Hind 195 000 €
Ruutmeetri hind 123.97 €

Asukoht

Pärnu maakond, Pärnu linn, Papsaare küla

Lisaandmed

elekter, tööstusvool, kivikatus, vesi, kõrged laed, puurkaev

Lisainfo

Pärnust 7 km kaugusel asuva legendaarse Kuld Lõvi kõrtsihoone, mis on üks suuremaid ja väljapaistvamaid klassitsistlikus stiilis kõrtsihooneid Eestis, ehitatud XIX sajandi alguses. Olnud kasutuses kõrtsihoonena XX sajandi alguseni ning uuesti kapitaalselt renoveeritud restoraniks (trahteriks Kuld Lõvi) 70-ndate lõpus. Rohkem teavet kõrtsihoone ajaloo kohta leiab Kultuurimälestiste registrist https://register.muinas.ee/.

Kahekorruselisel hoonel on kaks peasissepääsu, millest ühest pääseb endistesse trahteriruumidesse ning teisest endistesse grillbaari, köögi- ja kontoriruumidesse. Trahteriruumi hooneosa (ca 550 m²) I korrusel paiknevad trahteri saal, peoruum, garderoob, WC'd, köögi- ja laoruumid ning saali avatud II korrusel veel 2 baariruumi. Saalist pääseb hoone sisehoovi, mis on olnud kasutuses trahteri suveaiana. Hoone teises osas (ca 1000 m²) on alustaud lammutus- ja renoveerimistöödega, millised on jäänud pooleli. Hooneosa I korrusel paiknevad endised grillbaari- ja köögiruumid ning II korrusel koridorsüsteemis toad. Osalt on katusealune täiendava väljaehitamise võimalusega. Hooneosad on mõlemalt korruselt ühenduses ka hoone teise poolega.

Hoone baasil on moodustatud 14 korteriomandit (eluruumid ja mitteeluruumid), mille aluseks on kunagine plaan hoone ümber ehitada äripinnaga korterelamuks, kus I korrusel oleks säilitatud trahteriruumid ning ülejäänud hooneosadesse ehitatud korterid. See oli üks idee hoone ja ruumide edasi kasutamiseks. Uuel omanikul võimalus ruume ümber ehitada või kasutada oma ideedest lähtuvalt, sh algsel otstarbel.

Kinnistu veevarustus on puurkaevust, kanalisatsioon lokaalne (biopuhasti), elektrivõimsus piisav (oma alajaam).

Kogu krundi suurus on 12 848 m², katastriüksuse sihtotstarve 50% elamumaa ja 50% ärimaa. Müüdav kõrtsihoone moodustab kogu kinnistu omanditest 72 %. Krundil asuv kõrvalhoone (eluruumid ja garaažid) kuuluvad teisele omanikule. Kõrtsihoone müümisel sõlmitakse omanike vahel krundi kasutamise reguleerimiseks notariaalne kasutukord.

Janno Peterson
maakleriteenuse juht, kutseline vanemmaakler tase 6
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige
Pärnu
Kirjuta mulle!