Ehitus/viimistlus

Üldine ∴ Hoone on paigutatud krundi põhja nurka Kungla tänava äärde. Hoones on kuus avarat ja moodsat korterit. Hoonel on kolm elukorrust, 2 korterit korrusel. Esimese korruse korterid on läbi kahe korruse, hõlmates ruume nii esimesel- kui ka soklikorrusel. Soklikorrusel on panipaigad igale korterile ja tehnoruum (soojasõlm gaasikatlaga). Kõik korterid on ehitatud läbi maja korteritena, paigutades elutoa ja köögi hoone lõunakülge (sisehoovi pool) ning magamistoad põhjakülge (Kungla tänava pool).

Energiatõhusus ∴ Hoone vastab energiatõhususe klassile B. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni H-ni), seda väiksemad on tulevikus energiaarved. Energiatõhususe klass B tagab väiksed küttearved.

Vundament ∴ Hoone on rajatud raudbetoonist lintvundamendile. Vundament on soojustatud  vahtpolüsterooliga 150 mm ja viimistletud õhekrohviga.

Välisseinad ∴ Hoone välisseinad on 250 mm paksudest väikeplokkidest. Plokkide külge on kinnitatud 50*200 mm puitprussid sammuga 600 mm, mille vahele on paigaldatud 200 mm villa. Prusside peale on paigaldatud 13 mm tuuletõkke plaat. Selle peale on paigaldatud 25*50 mm roovitus ning laudvooder. Kungla tn 42 hoone poole jääv välissein on ehitatud tulemüürina. Seina kandekonstruktsiooniks on teiste välisseintega sama 250 mm paks väikeplokk. Väljapoole on kinnitatud 200 mm kivivilla ning krohvitud.

Siseseinad ∴ Hoone siseseinad on laotud väikeplokkidest ning viimistletud.

Trepid ∴ Hoone sisetrepp on ehitatud raudbetoonelementidest, trepi piire roostevabast terasest.

Vahelaed ∴ Hoone vahelaed on 220 mm paksudest raudbetoon õõnespaneelidest. Paneelide peale on 30 mm kõva villa sammumüra isolatsiooniks ja selle peale 80 mm betoonist pealevalu. Pealevalusse on paigaldatud põrandakütte torustik. Põrandad on kaetud vastavalt ruumi otstarbele keraamilise plaadi või parketiga. Laed on  pahteldatud ja värvitud. Märgadesse ruumidesse on paigaldatud ripplaed.

Katus ∴ Hoone katusekatteks on tumehall valtsplekk „Classic“. Katuslae soojustuskihi paksuseks on 350 mm.

Aknad ∴ Hoonele on paigaldatud kolmekordse klaaspaketiga puitraamides aknad. Akende avatavad osad avanevad nii kald- kui pöördsuunaliselt ning võimaldavad mikrotuulutust. Klaaspakettidel on  energiasäästlikud plastikust vaheliistud. Akende raamid on tumehallid, aknaplekid kuumtsingitud ja värvitud tumehalliks.

Uksed ∴ Hoone välisuksed on valmistatud soojustatud puitustena. Uste klaasitud osad on kolmekordse klaaspaketiga. Uste klaaspindadel, mis ulatuvad põrandale lähemale kui 700 mm on kasutatud lamineeritud klaasi. Korterite uksed on tammespoon viimistlusega nõutava tule- ja helipidavusega. Panipaikade uksed on metalluksed.

Rõdud ∴ Hoone kaguküljele on ehitatud lahtised rõdud. Rõdud on rajatud eraldisesvatele teraspostidele, et vähendada külmasildasid. Teraspostid on värvitud tumehalliks. Teraspostide vahele on kinnitatud 50*100 mm puitroov ning selle peale sügavimmutatud laudis. Rõdude piire on hallikaks toonitud klaaspiire, mis on kinnitatud roostevabast terasest kandekonstruktsiooni külge. Piire on  900 mm kõrge.

Küte ∴ Hoone soojavarustuse allikaks on lokaalne gaasikatel. Soojasõlm on paigutatud hoone soklikorrusele. Soe tarbevesi toodetakse maja soojasõlmes. Korterites on vesipõrandaküte. Panipaikades ja üldruumides on küttekandjateks radiaatorid. Kõik korterid saavad reguleerida toatemperatuuri eraldi igas toas, samuti on võimalus suveperioodil jätta tööle vaid niiskete ruumide põrandaküte.

Kamin ∴ Kergkamina paigaldamise võimalus. Elutoas rõdu ukse kõrval korstnajalal on vajalikud ühendused.

Ventilatsioon ∴ Igasse korterisse on paigaldatud ökonoomne ja energiatõhus 85 % soojustagastusega sundventilatsioon.

Vesi ja kanalisatsioon ∴ Hoone on ühendatud linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Igas korteris paiknevad kaugloetavad külma ja soojaveearvestid.

Elekter ∴ Kaugloetavad elektriarvestid paiknevad hoone trepikojas, igal korteril on oma arvesti, korteris paikneb elektrikilp kaitsmetega.

TV ja internet ∴ Kõikides korterites on igas toas TV ja/või interneti pesa. Kiire andmeside edastamiseks kasutatakse Cat6 kaablit.

Valvesignalisatsioon ∴ Korterites on valvesignalisatsiooni valmidus, paigaldatud on kaabel.

Fono- ja ukselukud ∴ Korteritele on paigaldatud fonolukud. Maja väliuksi on võimalik avada nö tabletiga. Korterite ja panipaikade ustele on paigaldatud sarjastatud turvalukud.

Parkla, teed ja haljastus ∴ Hoovi sissesõidu ja parkimisala on betoonist sillutuskividega. Kivideks on kasutatud halle kive, parkimiskohtade jooned on eristatud musta värvi kividega. Parkimiskohti on kokku 8. Parklast hooneni on ehitatud  1,2 m lai sillutuskividest kõnnitee. Krundile on paigaldatud  lastele väike mänguplats koos kiige, liivakasti ja pinkidega. Krundile on istutatud 9 puud (3 suurelehelist pärna ning 6 püramiidja võraga harilikku pihlakat) ja 39 jm hekki. Ülejäänud maa-ala on tasandatud ja rajatud muru. Naaberkinnistutega piirnevad paekivimüürid on korrastatud.

Piirded ja väravad ∴ Kinnistu tänavapoolsele piirile, on valmistatud Kalamaja asumile iseloomulik 1,5 m kõrgune vertikaalsetest puitlippidest piirdeaed teraspostidel. Hoovi sisenemiseks on kasutada jalgvärav ja ka automaatikaga (puldist avatav) autovärav.

Korterelamu ehituse peatöövõtja  – AS Paide MEK.
AS Paide MEK on Eesti Ehitusettevõtjate Liidu asutajaliige, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Maksumaksjate Liidu liige. Ettevõttele on omistatud rahvusvahelised kvaliteedi- ja  keskkonna- ning töötervishoiu- ja tööohutuse juhtimissüsteemi sertifikaadid ISO 9001, ISO 14001 ja OHSAS 18001.
Ettevõte on asutatud aastal 1992.

Võta meiega ühendust!

Sinu kontaktandmed

Juhul kui maakler ei saa koheselt vastata, jäta oma kontaktandmed

Vestlus:

Jäta kontaktandmed