ID 141412
kinnisvaraekspert.ee/objektid/141412
Tube 4
Üldpind 102.9 m2
Krunt 4901 m2
Omandivorm kinnistu
Valmidus renoveeritud
Ehitusaasta 1923
Korruseid 1
Hoone materjal palkmaja
Katastritunnus: 82601:002:0028
Hind 175 000 €
Ruutmeetri hind 1 700.68 €

Asukoht

Pärnu maakond, Pärnu linn, Tõhela küla

Lisaandmed

kelder, boiler, elekter, mööbli võimalus, tööstusvool, eterniit, dušš, vesi, köögimööbel, naabrivalve, eraldi toad, avatud köök, kinnine hoov, uus elektrisüsteem, lokaalne vesi, puurkaev, metsa lähedal, ahiküte, kamin

Lisainfo

Müüa Tõhela külas, vaid 12 km Tõstamaalt ja mõni kilomeeter Tõhela järvest üks muinasjutuline kinnistu ehk Oti Talu.
Kinnistu on küll väike, vaid 4901 m², kuid piisavalt privaatne. Siin on oma onniga puu, õuele mahub lisaks marjapõõsastele, pirni- ja õunapuudele uhke rehielamu, mille vasakus tiivas, kus on maakivist seinad on veel arenguruumi uutele ideedele. Keset kinnistut stiilne maakivist kelder, mis on toimiv ja sobilik koht talvevarude hoidmiseks, stiilipuhas kahekambriline ait-vankrikuur. See hoone on lausa nii hästi säilinud, et uksepiidalt on näha kirjeid, kuidas kunagi Oti talus põllusaadusi rehkendati. Lisaks on veel üks suurem puukuur, kuhu mõne aasta talvepuud ära mahuks, suveköök ja rehielamu ees eputav maakivistrakisega salvkaev, kust ka elektrita ajal saab vett võtta kinnistul olevate taimede kastmiseks. Uuele omanikule jääb ka kasvuhoone.
Suuremat sorti renoveerimisega alustati rehielamus aastal 2008-2013. Siis ehitati suurde rehetuppa uus ahi-puupliit, soojustati kõik eluruumides olevad põrandad, kus praegu on kaunid täispuitlaudisega põrandad. Seintelt on vana krohv maha võetud ja puhastatud ning taastatud palgid pakuvad tõelist silmailu.
Tänaseks on köök-elutoas sootuks teine ilme ja muinasjutulise hõngu annab parrepealdis, kus hea pikutamas käia, spetsiaalselt sellesse kööki valmistatud talu laud, koos pinkide ja 2 suursuguse talutooliga.
Samal aastal jõuti ka aida ning kuuride katused vahetada. Tänaseks on toodud majja sisse puurkaevust vesi ja olemas on WC. Nüüd ongi rehielamu paremas tiivas 3 eraldi magamistuba, avar WC-vannituba (dušinurgaga ), köök-elutuba, väike tuulekoda ja avar esikuosa. Esikuosas on kelder, kuhu on mugavasti külma eest paigaldatud puurkaevu hüdrofor, automaatne rauaeraldusfilter ja soojaveeboiler.
2014 a. suvel kolis Otile alaliselt elama pragune pere. Esmasteks töödeks oli kinnistule välikäimla ehitus, mahukad koristustööd, võsa maha võtmine, kändude juurimine ja terve krundi silumine .
Just siis sai ka rajatud parkla kohe kinnistu sissesõidu juurde, kuhu toodi kümneid traktori koormaid killustiku ja kruusa, et ikka sissesõidu tee oleks sõidetav.
2015 a. augustis rajati puurkaev. Samal aastal koristati ka rehielamu pööning vanast heinast ja soojustati puistevillaga (50 cm). Järgmisel aastal ehk 2016 a. maikuus sai rehielamu uue välise lisasoojustuse villa ja tuuletõkkeplaadi näol. Samuti sai ka rehielamu uued silmad pähe ehk uued puitpakettaknad (tootja Viking)
Kronoloogiliselt oli 2016 a viljapuude istutamine kinnistule. Keldri taastamise käigus sai värskenduse keldriuks, esiku põrand, lubivärviga seinad ja elekter sisse, et perenaine oma talvevarusid sinna viies ei komistaks.
2017 a. detsembris sai köök uue mööbli, tekitatud 1 väike lisa tuba, kus tänaseks on palgist vahesein, mida saab vajadusel eemaldada.
2018 a. aprillis oli kanalisatsiooni uuendamine - Lingalaid OÜ poolt toodetud septik+imbväljak.
Et ikka maal elada oleks mõnus, on alates 2022 a. juuli tolmuvaba tee peateest kuni Oti kinnistuni. Suure töö tulemusena sai ka rehepoolses osas taastatud hoovipoolsed kaared ja maakivist seinad.
Kuna varasemalt olid elektriliinid väga halvas seisus, siis elektri firma vedas uue maaaaluse kaabli alajaamast kuni Otini kinnistuni, nüüd ei sega elektriliinid põllumehi ega ka vaadet. Kinnistul on elektri ühendus 3 x 16 A
Hea bussiühendus Pärnuga, kuhu on ca 35 km, lähim kauplus, lasteaed, kool on Tõstamaal ca 12 km. Tõhelas on väga ägedad kogukondlased ja tegus külaselts, kes tegid koos korda vana Meierei, kus on saun ja jõusaal kogukonna rahvale.
Läheduses on supluskohtadeks nii Alu, Tõhela kui Ermistu järv. Vabaaeg saab veeta muidugi lähedal asuvates rabades ning metsades Uhkustada võib ka korda tehtud puisniitudega mida korrastab kohalik külaselts.
Kinnistu sobib kas alaliselt või suvekoduna elamiseks. Tule vaata ise üle ja küsi lisa. Sinu muinasjutt võib siin alata, tule veendu ise!****
KINNISVARAEKSPERT tegutseb Eesti turul alates 1993. aastast. Meie Bürood asuvad Tallinnas ja Pärnus ning teenindame teid üle Eesti. Koostööpartnerite Nord Prime Capital ja Alliance Group UAB kaudu oleme esindatud ka Lätis ning Leedus.

Pakume maaklerteenust, hindamist ja kinnisvaraalast nõustamisteenust nii era- kui ka ärisektoris.

Kinnisvaraekspert teeb tihedat koostööd maailma suurimate kinnisvarafirmade hulka kuuluva ettevõttega Cushman & Wakefield (endine DTZ). Meie koostöösidemed ulatuvad peale Balti riikide ja Põhjamaade pea kõikidesse maailmajagudesse.

Lisainfo ja teenuste tellimine:
Tallinnas: +372 6264250
Pärnus: +372 4420700

Rohkem infot leiad https://www.kinnisvaraekspert.ee
***

Kersti Meister
maakler
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige
Pärnu