ID 140387
kinnisvaraekspert.ee/objektid/140387
Tube 7
Üldpind 670 m2
Krunt 4800 m2
Omandivorm kinnistu
Valmidus valmimisel
Korruseid 2
Hoone materjal kivi
Katastritunnus: 80803:001:0489 /80803:001:0210
Hind 425 000 €
Ruutmeetri hind 634.33 €

Asukoht

Pärnu maakond, Tori vald, Taali küla

Lisaandmed

kelder, vann, boiler, elekter, kamin, mööbli võimalus, garaaž, gaasipliit, tööstusvool, internet, sindel, saun, dušš, vesi, eraldi wc, köögimööbel, naabrivalve, eraldi toad, avatud köök, uus torustik, kinnine hoov, eraldi sissepääsud, kõrged laed, uus elektrisüsteem, seinakapp, pööning, lokaalne vesi, aiaga piiratud, puurkaev, kaev, abihoone, metsa lähedal, keskküte, elektri põrandaküte, vesipõrandaküte

Lisainfo

Müüa maaliliselt kaunis kohas Taalis Pärnu jõe kõrgel kaldal, kuulsa Staelenhofi mõisa endised abihooned - Tall-tõllakuur, kiviait ja laut. Tänaseks renoveerimisjärgus olev, veel kasutusloata eluhoone (tall-tõllakuur), elamu üp 670m² ja kinnistu üp 4800 m². Kiviait ( suketud neto üp 704 m ja kinnistu üp 10 843 m2²) ja laut on arhitektuurimälestised ja kuuluvad muinsuskaitse alla.
Ehitatud on hooned 19.sajandi teisel poolel.
Need müügis olevad ajaloolised hooned, mis asetsevad kõrvuti kinnistutel, sobivad just Sulle, kes Sa otsid midagi täiesti unikaalset. Siin saad oma loomingul lasta lennata, väärindada juba peaaegu valmis olevaid ja veel valmivaid ruume. Siin saad luua midagi, mis teeb Su hingele pai. Suur kinnistu annab suurepärase võimaluse kujundada sellest endale täiesti omanäoliselt muinasjutuline kodu, kus elada, võõrustada külalisi või miks mitte luua oma ärigi, näiteks külalistemaja näol. Sinu valik, Sinu elu - tule vaatama, küsi lisa ja unista suurelt!
Juba kinnistule jõudes on tunne nagu oleks filmivõtetele saabunud, sest läbi massiivsete väravate on näha kõrghaljastatud kinnistut ja avarat parkimisplatsi, mida ääristab oma rohelusega kõrgpeenar.
Mõisa tee 9 kinnistul on paekivist hoone, mis on renoveeritud elumajaks ja mille sisemus peidab endas massiivsete laetaladega avaraid ruume. Kogu hoonel on korralikud puitpakettaknad. Hoone renoveerimisega on alustatud 2007. aastal.
Hoone katus vajab peagi küll vahetamist, kuid silmailu pakuvad katusest väljaulatuvad 6 stiilselt ilutsevat vintskappi.
Hoonel on poolkelpkatus, mis vajab vahetamist, sest hoone paremas tiivas on juba lekkeid. Hoone seinad on laotud paekivist ja maakivist sega-müüritisena. Aknaavad välisseinas on paekivist kaarsillutisega.
Elamus on kaasaegne õhk-vesiküttesüsteem, millele lisaks on vajadusel võimalik kasutada tahkeküttekatelt (nt pakase talve puhul). Suures elutoas loob hubasuse ja lisaks ka soojuse suursugune kamin.
Külm vesi tuleb oma puurkaevust, kanal lokaalne, oma imbväljaku ja settekaevuga. Elektri ühendus kinnistule 3x25 A peakaitse.
Avaras elutoas on stiilse mustriga kiviplaatidest põrand, mida soojendab vesipõrandaküte. Hunnitu vaade akendest imelisele Pärnu jõele pole vaid pererahva lemmik vaatepilt vaid ka kõigi külaliste oma. Köögist pääseb terrassile, kus on mõnus päevast soojendavat päikest ja õhtul selle loojangut nautida, ning taamal navitrollalikul kuppelmaastikul ringi siblivate lammaste toimetusi jälgida.
Elamu esimese korruse vasakus tiivas asuvad garderoobiga esik, WC, kõrge elutuba, köök ja pääs veel pooleliolevatele kolmele eraldi asetsevale ruumile, millel on juba aknad ees, must põrand all, seinad soojustatud, elekter veetud ja uksedki ees. Kuidas aga edasi, see viimistlemine jääb juba uue omaniku teha.
Elamu teisele korrusele viib kaunis, eriti avar puittrepp. Teisel korrusel on puitpõrandatega 3 eraldi tuba. Ühest avarast magamistoast on pääs väikesele rõdule, kus on hea maalilist vaadet nautides hommikukohvi juua. Teise korruse avaras vannitoas on WC, dušš ja pesumasin. Lisaks veel garderoob ja pääs pööningule, kui selleks vajadust on.
Avarad ringiratast koridorid teisel korrusel sobivad aga milleks iganes, kas oma stiilse raamatukogu loomiseks või lillede kasvatamiseks, eks sedagi otsustab juba uus omanik. Teisel korrusel annavad sooja keskkütte radiaatorid.
Hoone paremas tiivas on avar kaminasaal, kus hetkel põranda tegu pooleli, katlaruum, avar lisa köök, puukerisel köetav saun, WC. Soe vesi boilerist.
Keset hoonet laiub eriti avar, suur tühi ruum, kuhu võimalus ehitada, mida fantaasia veel võimaldab.
Kahe kinnistu vahel on silmailu andev tiik.
Teisel krundil (Mõisa tee 7) paikneb kaks hoonet, millest üks on vana kiviait täisvõlvkeldri ja originaalsarikatega. Aida ühte otsa on rajatud Taali vabatahtlike päästekomando ruumid. Sinna on ehitatud korralik garaaž, saun, pesuruum, WC ja katlaruum (maaküte). Uus omanik saab seda hoonet kasutada kas ise või vajadusel anda rendile. Kinnistul asub puurkaev, mõisaaegne paekivist salvkaev ja elektriühendus 3x63A. Teine hoone on laut, mida osaliselt kasutatakse panipaigana ja loomapidamiseks.
Mõlemale kinnistule on juurdepääs avalikult teelt.
Kaunis roheline ümbrus, jõgi, iidsed tammealleed ja naabruses asetsev uhke mõisahäärber annavad lisaväärtust kogu müüdavatele kinnistutele.
Suurepärane asukoht Sinu uueks koduks. Maanteeni 300 m. Pärnu ca 22 km. Tori keskus ca 6 km. Seal ka lähim toidupood Coop, Kultuurimaja, Tori kool, värskelt avatud restoran Sool, vaatamisväärsused ja veel palju põnevat mida avastada.
Helista ja uuri lisa!
****
KINNISVARAEKSPERT tegutseb Eesti turul alates 1993. aastast. Meie Bürood asuvad Tallinnas ja Pärnus ning teenindame teid üle Eesti. Koostööpartnerite Nord Prime Capital ja Alliance Group UAB kaudu oleme esindatud ka Lätis ning Leedus.
Pakume maaklerteenust, hindamist ja kinnisvaraalast nõustamisteenust nii era- kui ka ärisektoris.
Kinnisvaraekspert teeb tihedat koostööd maailma suurimate kinnisvarafirmade hulka kuuluva ettevõttega Cushman & Wakefield (endine DTZ). Meie koostöösidemed ulatuvad peale Balti riikide ja Põhjamaade pea kõikidesse maailmajagudesse.
Lisainfo ja teenuste tellimine:
Pärnus: +372 5155911
Rohkem infot leiad https://www.kinnisvaraekspert.ee
*******
KINNISVARAEKSPERT tegutseb Eesti turul alates 1993. aastast. Meie Bürood asuvad Tallinnas ja Pärnus ning teenindame teid üle Eesti. Koostööpartnerite Nord Prime Capital ja Alliance Group UAB kaudu oleme esindatud ka Lätis ning Leedus.

Pakume maaklerteenust, hindamist ja kinnisvaraalast nõustamisteenust nii era- kui ka ärisektoris.

Kinnisvaraekspert teeb tihedat koostööd maailma suurimate kinnisvarafirmade hulka kuuluva ettevõttega Cushman & Wakefield (endine DTZ). Meie koostöösidemed ulatuvad peale Balti riikide ja Põhjamaade pea kõikidesse maailmajagudesse.

Lisainfo ja teenuste tellimine:
Tallinnas: +372 6264250
Pärnus: +372 4420700

Rohkem infot leiad https://www.kinnisvaraekspert.ee
***

Kersti Meister
maakler
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige
Pärnu